SPAK i kërkon Policisë të gjejë dhe arrestojë ish-kryeprokurorin Llalla

Nga Exit News
SPAK i kërkon Policisë të gjejë dhe arrestojë ish-kryeprokurorin Llalla

SPAK i kërkon Policisë të arrestojë ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla pas vendimit të Gjykatës së Posaçëme të Apelit të mërkurën ku ai nuk ishte i pranishëm dhe vendndodhja nuk dihet.

Në përfundim të seancës avokati i Llallës tha për gazetarët se ai ndodhej në një spital por nuk e dinte se ku.

Gjykata la në fuqi dënimin me 2 vite burg për ish-kryeprokurorin si edhe heqjen e të drejtës për të ushtruar funksione publike për 5 vite.

SPAK kërkon nga policia të zbulojë vendndodhjen e Llallës për të bërë shoqërimin e tij në burg.

Ish-kryeprokurorit iu konfiskuan gjithashtu një apartament në Durrës dhe 4 sipërfaqe tokë rreth 22 mijë metra katrorë në Tiranë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>