SPAK mbyll hetimet, akuzon Adriatik Llallën vetëm për fshehje të pasurisë

Nga Exit News
SPAK mbyll hetimet, akuzon Adriatik Llallën vetëm për fshehje të pasurisë

Prokurori e Posaçme (SPAK) mbylli sot hetimet për ish Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Ai akuzohet vetëm për fshehje të pasurisë. Kjo vepër penale, sipas Kodit Penal, dënohet deri në 3 vjet burgim.

Hetimet ndaj tij nisën në mars të vitit 2018 dhe u zgjatën vazhdimisht. Në mars të vitit 2019 Prokuroria e Krimeve të Rënda vendosi t’i zgjaste edhe me tre muaj hetimet ndaj Llallës.

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla u hetua për katër vepra penale; fshehje pasurie, mosdeklarim i të ardhurave në kufi, shpërdorim detyre dhe pastrim parash.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>