Stabilizohet gjendja e portierit të Partizanit dhe kombëtares U-21, jashtë rrezikut për jetën

Nga Erblin Vukaj
Stabilizohet gjendja e portierit të Partizanit dhe kombëtares U-21, jashtë rrezikut për jetën

Portieri i Partizanit dhe përfaqësueses U-21 Aldo Teqja është jashtë rrezikut për jetën. Lajmi është bërë me dije nga klubi, Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF), por edhe mediat.

Shtatlarti 24-vjeçar u dërgua me urgjencë në reaminacionin e Spitalit Universitar të Traumave pasi siç raportoi BalkanWeb “në kushte të rënduara psikologjike, u vetëhodh nga kati i gjashtë i pallatit ku banonte në zonën e Komunës së Parisit”.

Sipas Top-Channel, Teqja ka rënë në një tendë lokali, gjë që si duket i ka shpëtuar edhe jetën.

Ngjarja ndodhi rreth orës 19:30 pak pasi qe përfunduar ndeshja Partiazani (1-1) Teuta.

Klubi i Partizanit dhe FSHF u treguan të kujdesshme në njoftimet e tyre duke e cilësuar si “aksident” ngjarjen që i ndodhi futbollistit Teqja.

Njoftimi i FK Partizani:

Klubi njofton se Aldo Teqja siç është raportuar në media ka pësuar një aksident menjëherë pas përfundimit të takimit Partizani-Teuta. Aktualisht gjendet i shtruar në Spitalin e Traumës nën mbikqyrjen e mjekëve, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i FSHF:

FSHF dëshiron të njoftojë opinionin publik se po monitoron me shumë kujdes situatën e portierit Aldo Teqja, i cili ka pësuar mbrëmjen e sotme një aksident. Pas komunikimit me mjekët, familjarët dhe drejtuesit e klubit Partizanit, duhet t’ju bëjmë më dije se gjëndja ish-portierit të përfaqësueses U-21 është jashtë rrezikut për jetën dhe në monitorim të vazhdueshdueshëm nga mjekët.

Aldo Teqja u transferua vetëm këtë vit te Partizani. I lartë 1,96 metra, Teqja cilësohet portier premtues për të ardhmen.

Më parë ka qenë pjesë e skuadrave të Skënderbeut, Kukësit, Anorthosisit apo dhe Dinamos.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>