Studentët kërkojnë përgjegjësit për mungesën e diplomave të masterit

Nga Exit News
Studentët kërkojnë përgjegjësit për mungesën e diplomave të masterit

Një grup studentësh, të mbështetur nga “Qëndresa Qytetare” i kanë kërkuar ministrisë së Arsimit të kontrollojë nëse veprimet e Universitetit të Tiranës janë ligjore, sa i përket mos pajisjes me diplomat e Masterit të 315 studentëve, për vitin akademik 2017 – 2018.

Studentët gjithashtu kërkojnë pajisjen sa më shpejt me diplomat e studimeve të cilat i kanë përfunduar prej më shumë se një viti.

Kërkesat i kanë shpjeguar në një letër zyrtare drejtuar ministres Besa Shahini, rektorit Mynyr Koni dhe dekanit Dhori Kule.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>