Suarez shënon golin më të bukur të karrierës me Barcelonën

Nga Stafi i Exit
Suarez shënon golin më të bukur të karrierës me Barcelonën

Sulmuesi i Barcelonës Luis Suarez shënoi mbrëmjen e së shtunës golin, e cilësuar prej tij, si më të bukurin e karrierës dhe me gjasa, për Barçën, më të bukurin e sezonit.

Në Camp Nou, kundër Mallorca-s, ndeshje e përfunduar 5-2, uruguaiani realizoi një gol të përkryer me thembër pas 7 pasimesh fantastike të nisura nga 6 herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi.

Pas ndeshjes në Twitter-in zyrtar të Barcelonës u publikua një gol i ngjashëm shënuar dikur nga Patrick Kluivert, pikërisht kundër Mallorcas.

Pas 15 javësh kampionati spanjoll kryesohet nga Barcelona, e cila ka 34 pikë, po aq sa Reali i Madridit, por mban vendin e parë falë golavarazhit më të mirë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>