Sulm terrorist në Suedi, plagosen 8 persona

Nga Exit News
Sulm terrorist në Suedi, plagosen 8 persona

Tetë persona janë plagosur të mërkurën në Suedi si pasojë e një sulmi, i cili dyshohet se ka qenë sulm terrorist. Ngjarja ka ndodhur në Vetlanda dhe policia ka njoftuar se autori i ngjarjes ishte një i ri rreth 20 vjeç. Ai i ka goditur të plagosurit me thikë.

Policia e ka qëlluan në këmbë autorin dhe ndodhet në spital

Mediat suedeze thanë se disa prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë.

Sa i takon arsyes së sulmit policia nuk ka dhënë detaje po është duke e hetuar si një sulm terrorist..

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme