Afgane

Talibanët ndalojnë shkollat e mesme për vajzat

Talibanët ndalojnë shkollat e mesme për vajzat

Talibanët kanë ndaluar vajzat të kthehen në shkollat e mesme në Afganistan. Ata kanëvendosur që vetëm djemtë dhe mësuesit burra të kthehen nëpër klasa, raporton...

171 afganë largohen nga Kosova në Britani

171 afganë largohen nga Kosova në Britani

117 shtetas afganë do të largohen nga Kosova për në Britaninë e Madhe, njoftoi Radio Evropa e Lirë nga burimet brenda Ministrisë së Punëve të...

683 afganë janë strehuar në Kosovë

683 afganë janë strehuar në Kosovë

Në Kosovë janë strehuar 683 refugjatë afganë sipas ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla. Ata janë vendosur në kampin Bechtel-Enka në Ferizaj dhe në kampin ushtarak...

1234

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>