Angela Merkel
Mblidhet sot Samiti BE-Ballkan Perëndimor

Mblidhet sot Samiti BE-Ballkan Perëndimor

Të mërkurën do të mblidhet, në Brdo të Sllovenisë, samiti mes krerëve të BE-së si dhe atyre të Ballkanit Perëndimor. Dy javë më parë Reuters...

Partia e Angela Merkel fiton sërish zgjedhjet

Partia e Angela Merkel fiton sërish zgjedhjet

Partia Bashkimi Kristian Demokrat, CDU i Kancelares gjermane Angela Merkel fitoi shumicën në parlamentin e Saksonisë-Anhalt, duke mundur Alternativen për Gjermaninë (AfD), parti e ekstremit...

Angela Merkel do të vaksinohet me AstraZeneca

Angela Merkel do të vaksinohet me AstraZeneca

Kancelarja gjermane Angela Merkel, 66 vjeç, do të vaksinohet me AstraZeneca të premten. Vaksina rekomandohet vetëm për personat mbi 60 vjeç në Gjermani, sipas The...

1236

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>