Astrazeneca
BE ngre padi të re kundër AstraZeneca-s

BE ngre padi të re kundër AstraZeneca-s

Bashkimi Evropian dorëzoi të martën një padi të re kundër prodhuesit të vaksinave AstraZeneca. Padia hap rrugën që blloku të kërkojë dëmshpërblim ndaj kompanisë për...

BE përfundon kontratën me kompaninë Astra Zeneca

BE përfundon kontratën me kompaninë Astra Zeneca

Kontrata mes Bashkimit Evropian dhe kompanisë së vaksinave Astra Zeneca përfudnon në qershor, njoftoi të dielën (9 maj) Komisioneri Evropian i Tregut të Brendshëm Thierry Breton,...

BE nuk rinovon kontratën me AstraZeneca-n

BE nuk rinovon kontratën me AstraZeneca-n

Bashkimi Evropian nuk ka porositur vaksina të tjera AstraZeneca, përtej kontratës së fundit, që përfundon në fund të qershorit. Lajmi u konfirmua të dielën nga...

123412

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>