BE

Zaev: Nuk e duam BE pa gjuhën tonë

Zaev: Nuk e duam BE pa gjuhën tonë

"Bashkimi Evropian nuk na duhet nëse çmimi për këtë të ishte heqja dorë nga gjuha dhe identiteti maqedonas, pasi do të bëhemi sikur pluhuri i...

5 orë më parë
BE thërret ambasadorin rus për shpjegime

BE thërret ambasadorin rus për shpjegime

Pas dëbimit nga Rusia të tetë zyrtarëve evropian, Bashkimi Evropian thirri të hënën ambasadorin rus për shpjegime, raporton Reuters. Ministria e jashtme ruse njoftoi se...

12359