Bjellorusi
Pompeo dhe Lukashenko bisedojnë në telefon

Pompeo dhe Lukashenko bisedojnë në telefon

Sekretari i Shtetit në Shtetet e Bashkuara, Mike Pompeo bisedoi në telefon me liderin e Bjellorusisë Aleksander Lukashenko, për t'i dhënë fund mandatit të tij...

dje, 18:21
15 të arrestuar nga protestat në Minsk

15 të arrestuar nga protestat në Minsk

Dhjetëra gra marshuan në rrugët e Minskut. Ato kërkojnë që qeveria bjelloruse dhe Aleksandar Lukashenka të largohen nga pushteti dhe të mbahen zgjedhjet e reja....

1 2 3 5