Bota
Arrestohen 18 gazetarë në Bjellorusi

Arrestohen 18 gazetarë në Bjellorusi

18 gazetarë u arrestuan në Bjellorusi gjatë protestave antiqeveritare të mbajtura më 15 nentor, sipas Shoqatës Bjelloruse të Gazetarëve. Ata u dënua me 10 deri...

Zgjedhjet në SHBA: Çfarë pret Gjermania?

Zgjedhjet në SHBA: Çfarë pret Gjermania?

Shumica e gjermanëve shpreson për një fitore të Joe Bidenit në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 3 nëntor. Pas katër vitesh me Trump, marrëdhëniet gjermano-amerikane...

270 balena pushtojnë brigjet e Tasmanisë

270 balena pushtojnë brigjet e Tasmanisë

Të paktën 90 nga 270 balena të bllokuara në brigjet e Tasmanisë në Australi kanë ngordhur dhe shumë të tjera mund të vdesin, thonë ekipet...

12