Bota

Arrestohen 18 gazetarë në Bjellorusi

Arrestohen 18 gazetarë në Bjellorusi

18 gazetarë u arrestuan në Bjellorusi gjatë protestave antiqeveritare të mbajtura më 15 nentor, sipas Shoqatës Bjelloruse të Gazetarëve. Ata u dënua me 10 deri...

Zgjedhjet në SHBA: Çfarë pret Gjermania?

Zgjedhjet në SHBA: Çfarë pret Gjermania?

Shumica e gjermanëve shpreson për një fitore të Joe Bidenit në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 3 nëntor. Pas katër vitesh me Trump, marrëdhëniet gjermano-amerikane...

270 balena pushtojnë brigjet e Tasmanisë

270 balena pushtojnë brigjet e Tasmanisë

Të paktën 90 nga 270 balena të bllokuara në brigjet e Tasmanisë në Australi kanë ngordhur dhe shumë të tjera mund të vdesin, thonë ekipet...

123

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>