Brexit
Britania zyrtarisht jashtë BE-së

Britania zyrtarisht jashtë BE-së

Pas 47 vitesh si një nga bashkëthemelueset e Bashkimit Evropian, Mbretëria e Bashkuar la zyrtarisht unionin mbrëmjen e së premtes. Lëvizjet pro dhe kundër largimit...

Kryeministrja britanike May jep dorëheqjen

Kryeministrja britanike May jep dorëheqjen

Kryeministrja britanike Theresa May dha sot dorëheqjen si kryeministre dhe si kryetare e Partisë Konservatore. Ajo do të largohet zyrtarisht nga zyra më 7 qershor....

1 2