Bruksel

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Bruksel

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të takohen, të martën  (15 qershor), në Brukesl. Ky do të jetë takimi...

Rama viziton Brukselin më 1 mars

Rama viziton Brukselin më 1 mars

Kryeministri Edi Rama do të takojë më 1 mars eurokomisionerin përgjegjës për planin e Investimeve të BE-së në Ballkanin Perendimor, në Bruksel. “Në 1 mars...

Mbyllen baret në Bruksel

Mbyllen baret në Bruksel

Të gjitha baret, kafet dhe sallat e pritjes në Bruksel do të mbyllen për një muaj duke nisur nga dita e enjte. Kryeministri belg Rudi...

12