bulqize

Aksident në Bulqizë, 3 të plagosur

Aksident në Bulqizë, 3 të plagosur

Tre persona u plagosën sot (14 shtator) në Fushë Bulqizë, si pasojë e një aksidenti automobilistik. Policia njofton se një makinë dhe një furgon u...

Infektohet me Covid një minator në Bulqizë

Infektohet me Covid një minator në Bulqizë

Një minator në minierën e Bulqizës është infektuar me Covid-19. Lajmin e ka dhënë shoqata e minatorëve, e cila kërkon testimin e të githë minatorëve,...