Durres
Zbulimi i “Konakut të Princit”

Zbulimi i “Konakut të Princit”

Një takimi i favorshëm Punimet janë ndërprerë dhe arkeologët kanë hyrë në sheshin e ndërtimit! Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë, një organ kolegjial me ekspertë dhe...

Arritjet e një fitoreje të vogël

Arritjet e një fitoreje të vogël

Për të kuptuar se çfarë pasojash kanë sjellë vendimet e një drejtësie të padrejtë, mjafton të shihje entuziazmin e pazakontë që përfshiu dje protestuesit durrsakë,...

Protesta kundër betonizimit të Durrësit

Protesta kundër betonizimit të Durrësit

Qytetarët e Durrësit, aktivistë të shoqërisë civile e arkeologë protestuan sot kundër betonizimit të sheshit, dëmtimit të trashëgimisë kulturore, vlerave dhe identitetit të qytetit. Punimet...

Vela që gropos trashëgiminë

Vela që gropos trashëgiminë

Mikpritje dhe entuziazëm në bregun e paqtë Kur oficeri i kavalerisë prusiane Vilhelm Vidi, me shpurën e tij në bordin e jahtit të vënë në...

1121314

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>