Edi Rama

Kryeministri sqaron ofertën për opozitën

Kryeministri sqaron ofertën për opozitën

Kryeministri Rama foli, sot pas përfundimit të takimit me ambasadorin Lu dhe Vlahutin, për negociatat me kryetarin e opozitës Basha. Ai u shpreh se "Unë...

Kriza politike, nis takimi Rama-Basha

Kriza politike, nis takimi Rama-Basha

Kryeministri Rama dhe kreu i PD-së Lulzim Basha kanë nisur takimin në Presidencë për të arritur një marrëveshje për krizën politike. Zoti Rama shoqërohet në...

Zgjedhjet pa opozitën — Exit Shpjegon

Zgjedhjet pa opozitën — Exit Shpjegon

Më 28 prill, Ambasadori amerikan Donald Lu, Ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin, dhe Ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt ftuan partitë e vogla të shumicës dhe...

1 79 80 81 82 83 104