ekstradim
Ekstradohen 2 shqiptarë nga vendet e BE-së

Ekstradohen 2 shqiptarë nga vendet e BE-së

Policia e shtetit njoftoi se Franca dhe Italia ka ekstraduar në vend 2 persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik të lëndëve narkotike. Sipas...

Ekstradohet shqiptari i parë në Kanada

Ekstradohet shqiptari i parë në Kanada

Një 39 vjeçar është ekstraduar në Kanada, pasi akuzohet për aksidentimin me pasojë vdekje të një gruaje, duke u bërë shqiptari i parë që ekstradohet...

Arta Marku duhet të hetohet

Arta Marku duhet të hetohet

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme (PPP) Arta Marku ka pranuar dje se ekstradimi në Itali i Nazer Seitit, financierit të bandës së Habiljave, është bërë...