Fatos Lubonja

Lubonja: Policia gënjeu për ngjarjen

Lubonja: Policia gënjeu për ngjarjen

Fatos Lubonja ka akuzuar policinë se dha një version të rremë të ngjarjes së të dielës ku Arben Haçkaj goditi me gur makinën e tij....

Qëllohet me gur makina e Fatos Lubonjës

Qëllohet me gur makina e Fatos Lubonjës

Makina e publicistit opozitar Fatos Lubonja u vandalizua mesditën e së dielës duke u qëlluar me gur. Mediat raportuan se xhami i përparëm i automjetit...

Lubonja: Disa teza për ringritjen e PD-së

Lubonja: Disa teza për ringritjen e PD-së

Publicisti dhe opinionisti Fatos Lubonja, në shkrimin e tij publikuar nga Gazeta Panorama flet për Partinë Demokratike dhe të ardhmen e saj. Disa nga tezat...

Fatos Lubonja si President konsensual

Fatos Lubonja si President konsensual

Javën e shkuar, përveç debateve për krizën e thellë politike ku është zhytur vendi u hap edhe debate për zgjedhjen e Presidentit të ri. Palët...