fushata e vaksinimit
BE-ja ka vaksinuar 250 milion banor

BE-ja ka vaksinuar 250 milion banor

Bashkimi Evropian ka vaksinuar 25o milion banor, prej 445 milion që numërohet popullsia e përgjithshme e Bllokut. Lajmi u bë i ditur përmes rrjetit Twitter...

India pret të marr rreth 2 miliardë vaksina

India pret të marr rreth 2 miliardë vaksina

India pret të marr mbi 2 miliardë doza të vaksinave antiCovid mes gushtit dhe dhjetorit 2021, njoftoi të enjten një këshilltari lartë qeveritar. India gjendet...

BE ngre padi të re kundër AstraZeneca-s

BE ngre padi të re kundër AstraZeneca-s

Bashkimi Evropian dorëzoi të martën një padi të re kundër prodhuesit të vaksinave AstraZeneca. Padia hap rrugën që blloku të kërkojë dëmshpërblim ndaj kompanisë për...

Kosova merr edhe 3500 vaksina Pfizer nga BE

Kosova merr edhe 3500 vaksina Pfizer nga BE

Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë konfirmoi të hënën se vendi ka marr furnizimin e radhës prej 3,500 dozash të vaksinës Pfizer/BioNTech, sipas raportimit të Radio...

123412

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>