Gjykata e Krimeve të Renda
Dënohet me 10 vjet burg Klement Balili

Dënohet me 10 vjet burg Klement Balili

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi sot me 10 vite burg Klement Balilin. Gjykata e shpalli Balilit të fajshëm për katër akuza: trafik të lëndevë...

Nis gjykimi për Saimir Tahirin

Nis gjykimi për Saimir Tahirin

Saimiri Tahiri do të gjykohet për “trafikim të lëndëve narkotike”, në bashkëpunim me organizatë kriminale, dhe “korrupsion pasiv të funksionarëve të lartë shtetërorë”. Kështu vendosi...

Saimir Tahiri i shpëton hetimit nga SPAK

Saimir Tahiri i shpëton hetimit nga SPAK

Dje, Gjykata e Krimeve të Rënda pranoi kërkesën e ish-Ministrit, Saimir Tahiri për mos shtyrje të hetimeve nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Sipas vendimit...

Drejtësia në shërbim të Mark Frrokut

Drejtësia në shërbim të Mark Frrokut

Gjykata e Fierit vendosi para dy javësh lirimin me kusht të ish-deputeti Mark Frroku, pas 3 viteve e 23 ditëve burg, sepse ai është “rehabilituar...

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>