Guardia di Finanza
Kapja e shtetit, e shoqërisë dhe e tregut

Kapja e shtetit, e shoqërisë dhe e tregut

Falë mbiprodhimit të kanabisit gjatë viti 2016, më shumë se të vërë në zbatim një strategji të ndryshimit, qeveria Rama dhe Ministri i Brendshëm Xhafaj,...

Shqipëria, sera evropiane e drogës

Shqipëria, sera evropiane e drogës

Gazeta italiane Corriere della Sera publikoi sot një artikull mbi plantacionet e kanabisit në Shqipëri. Artikulli i titulluar “Shqipëria, sera evropiane e drogës”  përmban të dhëna...

Italia tjetër, ajo që e do Shqipërinë

Italia tjetër, ajo që e do Shqipërinë

Drejtoria Antimafa e Kalabrisë dhe Guardia di Finanza në bashkëpunim me doganat italiane zbulua, para dy ditësh, 19 kilogramë kokainë të fshehur në një ngarkesë...

Vazhdojnë të kapen mijëra kilogramë kanabis

Vazhdojnë të kapen mijëra kilogramë kanabis

Sot, policia greke kapi një ton kanabis sativa dhe arrestoi gjashtë shtetas shqiptarë dhe një shtetas grek. Sipas policisë greke droga kishte ardhur nga Shqipëria....

123