Ilir Meta
Meta e quan kërkesën e PS-së ‘shashkë’

Meta e quan kërkesën e PS-së ‘shashkë’

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas dorëzimit të kërkesës së 47 deputetëve socialistë për shkarkimin e tij. Ai e quajti "shashkë", këtë kërkesë, dhe bëri...

PS fillon proçedurën e shkarkimit të Metës

PS fillon proçedurën e shkarkimit të Metës

Grupi Parlamentar Socialist filloi të premten proçdurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, sipas një raportimi të Top Channel. Burime për TCH bëjnë të ditur...

Meta: Zgjedhjet përfundojnë pas ankimimit

Meta: Zgjedhjet përfundojnë pas ankimimit

Presidenti Meta në një konferencë për shtyp të premten deklaroi se procesi i zgjedhjeve nuk ka përfunduar dhe rezultatet janë vetëm paraprake "Zgjedhjet nuk aknë...

Meta monitoron procesin zgjedhor në Elbasan

Meta monitoron procesin zgjedhor në Elbasan

Presidenti Ilir Meta po monitoron procesin e zgjedhjeve në Elbasan. Ai u takua me drejtuesin politik të PD-së së Elbasanit Gazmend Bardhi, për ecurinë e...

12350