Ilir Meta

Kush mund ta mbajë Edi Ramën në kontroll?

Kush mund ta mbajë Edi Ramën në kontroll?

Pas zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit, Partia Socialiste (PS) mori pushtetin me shumicë të plotë dhe do të formojë qeverinë e vetme - një zhvillim që vendi...

LSI kundër Tahirit – Akuza dhe kundërakuza

LSI kundër Tahirit – Akuza dhe kundërakuza

Denoncimi i Lëvizjes Socialiste për Intregrim se në Vorë, mbështetës të PS-së, në bashkëpunim me ish-ministrin Tahiri, po shpërndajnë para në këmbim të votës, ka...

Një fjalor për fushatën elektorale

Një fjalor për fushatën elektorale

Kjo fushatë elektorale, përveç mungesës së programeve, ideve e debateve mes kandidatëve për kryeministër dhe deputetë, ka zbuluar përpara votuesve shqiptarë “fjalorin” dhe “imagjinatën” e...

Ilir Meta, Presidenti apo Kryetari i LSI?

Ilir Meta, Presidenti apo Kryetari i LSI?

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta la të kuptohej se do të përdorë postin e tij si Presidentit kundër partive kryesore, nëse zgjedhjet e 25 qershorit...

Pengu i karriges dhe Rama i fushatës

Nuk është hera e parë që Edi Rama dhe Ilir Meta përveshin mëngët dhe i shpallin luftë të hapur njëri tjetrit. Madje ka nga ata...

1 10 11 12 13 14 16