Itali
Sicilia kërkon mjekë nga Kuba

Sicilia kërkon mjekë nga Kuba

Spitalet në Siçili i kanë kërkuar Kubës që të dërgojë rreth 60 mjekë dhe infermier, pasi spitalet po luftojnë me mungesën e personelit mjekësor gjatë...

Italia jep €10 miliardë ndihmë për bizneset

Italia jep €10 miliardë ndihmë për bizneset

Qeveria italiane ka miratuar një paketë prej €10 miliardë në mbështetje të bizneseve të goditura nga vala e dytë e pandemisë së koronavirusit, sipas Reuters....

Italia raporton 32,616 raste të reja

Italia raporton 32,616 raste të reja

Italia ka regjistruar 32,616 infeksione të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, sipas Ministrisë së Shëndetësisë të dielën, krahasuar me 39,811 raste të...

Mbyllen 4 rajone të Italisë

Mbyllen 4 rajone të Italisë

Pjesa më e madhe e Italisë do të mbyllet të premten, si masë kundër përhapjes së koronavirusit. Kryeministri Giuseppe Conte njoftoi të mërkurën në një...

1 2 3 15