konflikti Izrael-palestine
Gjermania ndalon flamurin e Hamasit

Gjermania ndalon flamurin e Hamasit

Qeveria gjermane ndaloi flamurin e Hamasit këtë javë pas një sërë incidentesh antisemitike gjatë protestave pro-palestineze, pas rifillimit të sulmeve Izrael-Palestinë, sipas raportimit nga DË....

OBSH bën apel për një armëpushim humanitar në Gaza

OBSH bën apel për një armëpushim humanitar në Gaza

Organizatës Botërore e Shëndetësisë bëri të enjten thirrje për një armëpushim humanitar të konfliktit Izrael-Palestinë në Gaza. Sipas Reuters, qëllimi është dhënia e ndihmës humanitare,...

Boris Johnson dënon antisemitizmin në Britani

Boris Johnson dënon antisemitizmin në Britani

Kryeministri britanik, Boris Johnson deklaroi të dielën, përmes një statusi në rrjetin Twitter se antisemitizmi nuk ka vend në shoqëri. "Përpara Shavuot, unë qëndroj me...

BE mblidhet të diskutojë konfliktin në Gaza

BE mblidhet të diskutojë konfliktin në Gaza

Ministrat e Jashtëm të BE-së do të takohen të martën për të diskutuar konfliktin e dhunshëm midis izraelitëve dhe palestinezëve. Njoftimi u bë nga Përfaqësuesi...

12

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>