Korrupsion

PD është ende peng e Gërdecit – Koment

PD është ende peng e Gërdecit – Koment

Ka mjaftuar një mesazh tekst për ish-Kryeministrin Berisha nga Ministri Damian Gjiknuri për të ndezur një histeri të tërë në Kuvend nga ana e PD-së,...

Shkarkohet Drejtuesi i Prokurorisë së Krujës

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla shkarkoi drejtorin e Prokurorisë së Krujës Florian Bunjaku. Në vend të tij u emërua Petrit Qano. Vendimi i Kryeprokurorit erdhi...

Prokurori i arrestuar me pasuri përrallore

Prokurori i arrestuar dje, Haxhi Giu disponon pasuri të konsiderueshme në vlerë monetare dhe pasuri të paluajtshme. Sipas ILDKPKI, llogaritë bankare arrijnë vlerën e 500...

Spartak Ngjela akuza ndaj Metës e Berishës

“Reformën në drejtësi nuk e do korrupsioni. Cilët janë? Meta kryesori - një hajdut ordiner. Pastaj me radhë shokët: Berisha ...dhe me të, i gjithë...

E majta e kaviarit dhe kaskada e zhvatjes

E majta e kaviarit dhe kaskada e zhvatjes

Palma, koktej, koncerte të panumërta, instalacione neoni, tapete të kuq, gra të bukura, gjerdanë me margaritarë, makina luksoze, kostume të bërë me porosi, butona këmishe...

Meta si kalorës i moralit

Meta si kalorës i moralit

Rreth katër javë më parë, në mënyrë të papritur, gjatë një interviste televizive, Kryetari i PD-së Lulzim Basha shpërtheu në një sulm të ashpër denoncues...

1 21 22 23 24