Kroaci
Kroaci, çiftet homoseksuale mund të birësojnë

Kroaci, çiftet homoseksuale mund të birësojnë

Çiftet homoseksuale në Kroaci mund të birësojnë fëmijë. Gjykata Administrative e Zagrebit vendosi të lejojë birësimin e një çifti LGBT. Trupa gjykuese argumentoi se çifti...

Kroacia i dhuron 10 mijë vaksina Kosovës

Kroacia i dhuron 10 mijë vaksina Kosovës

Kroacia i dhuroi 10 mijë vaksina Kosovës të enjten. Lajmin e bëri të ditur ministri i jashtëm kroat Gordan Gërliç Radman. “Me kënaqësi të veçantë...

Basha takon kryeministrin kroat

Basha takon kryeministrin kroat

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka takuar kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviç, ministrin e jashtëm kroat Goran Grliç Radman dhe ministrin e Brendshme Davor Bozinoviç...

Vetizolohet kryeministri kroat

Vetizolohet kryeministri kroat

Kryeministri kroat Andrej Plenković është vetizoluar pasi bashkëshortja e tij u infketuar me koronavirus. “Kryeministri Plenković u testua të shtunën, por rezultoi negativ. Ai do...

12