Kronika

Kapen mbi 2 kg eksploziv në Kukës

Kapen mbi 2 kg eksploziv në Kukës

Policia e Kukësit ka kapur 2 kilogramë e 400 gramë eksploziv, ka arrestuar 1 person dhe ka shpallur një tjetër në kërkim, të martën. Operacioni...

2 makina digjen në Vlorë

2 makina digjen në Vlorë

Dy makina në pronësi të të njëjtit person u dogjën gjatë natës në fshatin Vllahinë në Selenicë të Vlorës. Policia njoftoi ngjarja ka ndodhur rreth...

RENEA aksion në 4 qytete, arreston 3 persona

RENEA aksion në 4 qytete, arreston 3 persona

Policia arrestoi 3 persona gjatë kontrolleve në 4 qytete, Durrës, Elbasan, Mamurras dhe Lezhë. Ata u arrestuan për armëmbajtje pa leje dhe organizim lojrash fati....

Shënohet viktima e dytë nga zjarret

Shënohet viktima e dytë nga zjarret

Tatjana Haxhiaj 57-vjeç humbi jetën si pasjë e plagëve të shkaktuara nga zjarri, të mërkurën në Qendrën Spitalore ‘Nënë Tereza’. Haxhiaj ishte bashkëshortja e Andrea...

11 kg kanabis kapen në Fier

11 kg kanabis kapen në Fier

11 kilogramë kanabis u sekuestruan nga policia e Fierit, të mërkurën. Policia arrestoi edhe pronarin e drogës Ramadan Hoxhaj, 64 vjeç. Hoxhaj e mbante kanabisin...

12320