Ligji i Dekriminalizimit

KQZ nuk i heq mandatin Tom Doshit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve votoi sot unanimisht kundër heqjes së mandatit së deputetit Tom Doshi. Kërkesa për heqjen e mandatit të zotit Doshi ishte bërë...

Armando Prenga dorëzon mandatin e deputetit

Armando Prenga dorëzon mandatin e deputetit

Deputeti socialist Armando Prenga ka dorëzuar mandatin. Me anë të një letre drejtuar kreut të Kuvendit Meta, ai heq dorë nga mandati dhe shpjegon arsyet...

Banditët që mbajnë peng politikën

19 është numri i deputetëve të parlamentit shqiptar që kanë patur probleme me formularin e dekriminalizimit. Sigurisht që jo të gjithë kanë qenë të dyshuar...

KQZ i heq mandatin Roshit, Selamit dhe Tahirit

KQZ i heq mandatin Roshit, Selamit dhe Tahirit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i hoqi sot mandatet deputetëve Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami dhe kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Ato akuzohen se kanë fshehur...

1 2