Masat e reciprocitetit
Serbia tërheq ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Serbia tërheq ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Serbia ka tërhequr të mërkurën mjetet e blinduara ushtarake të vendosura në afërsi të kufirit me Kosovën të hënën. Dy mjetet të blinduara “Lazar” dhe...

Serbia i jep NATO-s ultimatum mbi Kosovën

Serbia i jep NATO-s ultimatum mbi Kosovën

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç i ka dhënë NATO -s 24 orë për të ndërhyrë në rast se serbët e Kosovës kërcënohen, para se Serbia të...

Stoltenberg bideson me Kurtin dhe Vuçiçin

Stoltenberg bideson me Kurtin dhe Vuçiçin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi të dielën se kishte biseduar me kryeministrin kosovar, Albin Kurti dhe presidentin serb Alexandar Vuçiç mbi situatën...

12

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>