Masat e reciprocitetit
Serbia tërheq ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Serbia tërheq ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Serbia ka tërhequr të mërkurën mjetet e blinduara ushtarake të vendosura në afërsi të kufirit me Kosovën të hënën. Dy mjetet të blinduara “Lazar” dhe...

Serbia i jep NATO-s ultimatum mbi Kosovën

Serbia i jep NATO-s ultimatum mbi Kosovën

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç i ka dhënë NATO -s 24 orë për të ndërhyrë në rast se serbët e Kosovës kërcënohen, para se Serbia të...

Stoltenberg bideson me Kurtin dhe Vuçiçin

Stoltenberg bideson me Kurtin dhe Vuçiçin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi të dielën se kishte biseduar me kryeministrin kosovar, Albin Kurti dhe presidentin serb Alexandar Vuçiç mbi situatën...

12