Merkel

Merkel, pandemia po rrit pabarazinë gjinore

Merkel, pandemia po rrit pabarazinë gjinore

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka paralajmëruar se pandemia rrezikon të rikthejë problemet në barazinë gjinore, pasi gratë kujdesen më shumë për fëmijët gjatë mbylljes dhe...

20 orë më parë
Merkel dhe Erdogan bisedojnë për krizën në Mesdhe

Merkel dhe Erdogan bisedojnë për krizën në Mesdhe

Kancelarja gjermane Angela Merkel, në një videokonferencë me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan diskutuan mbi marrëdhëniet mes dy vendeve, rajonin dhe marrëdhëniet Turqi-BE, raportoi Reuters....

Gjermania e hapur për vaksinën ruse

Gjermania e hapur për vaksinën ruse

Gjermania do të vaksinojë 10 milionë njerëz kundër koronavirusit deri në fund të tremujorit të parë, tha Kancelarja Angela Merkel për televizionin ARD të martën,...

1 2 3 4