OBSH

Kina i dhuron $30 milionë OBSH-së

Kina i dhuron $30 milionë OBSH-së

Kina i ka dhuruar $30 milionë Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH), një javë pasi Presidenti Trump tha se do të pezullojë fondet amerikane për OBSH-në....

OBSH: Jemi ende larg imunitetit të tufës

OBSH: Jemi ende larg imunitetit të tufës

Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se ende nuk kemi një imunitet të tufës. Sipas OBSH, deri më tani nuk janë gjetur gjurmë në gjakun e...

Trump ndalon fondet amerikane për OBSh-në

Trump ndalon fondet amerikane për OBSh-në

Presidenti amerikan Trump ka ndaluar fondet amerikane për Organizatën Botërore të Shëndetësisë, derisa të përfundojë një vlerësim i njoftimeve të kryera nga OBSh për koronavirusin...

Presidenti Tramp sulmon OBSH-në

Presidenti Tramp sulmon OBSH-në

Presidenti amerikan Donald Tramp akuzoi, të martën, OBSH-në se mbron Kinën në lidhje me përgjegjësitë për nisjen dhe zhvillimin e pandemisë së koronavirusit, pavarësisht se...

OBSH: SHBA-të, epiqendra e re e koronavirusit

OBSH: SHBA-të, epiqendra e re e koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetit thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të kthehet në epiqendrën e re të shpërthimit të koronavirusit. Sipas medias amerikave...

1 9 10 11 12