Opozita
Basha: Nuk ka marrëveshje me Edi Ramën

Basha: Nuk ka marrëveshje me Edi Ramën

"Partia Demokratike dhe opozita nuk merr pjesë në asnjë proces apo diskutim për zgjedhje apo zgjidhje politike pa dalë para drejtësisë ata që janë përfshirë...

Elita si anti-trup për oligarkinë

Elita si anti-trup për oligarkinë

Oligarkia është një sëmundje vdekjeprurëse. Një një vend si Shqipëria, ajo ka edhe një tipar tjetër fatal: përhapet shpejt, duke gëlltitur të gjitha qelizat e...

Për çfarë do flasim?

Për çfarë do flasim?

Si gjithmonë, kur është në hall Kryeministri Rama i kthehet dialogut si mjet shpëtimi për të dalë nga situata. E provoi këtë me studentët, duke...

1 2 3 4