PDK
Hoxhaj i PDK fton Albin Kurtin në debat publik

Hoxhaj i PDK fton Albin Kurtin në debat publik

Kandidati për kryeministër  i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Enver Hoxhaj ftoi të mërkurën në debat publik kreun e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti për zgjedhjet e...

PDK nuk e pranon koalicionin me Nismën

PDK nuk e pranon koalicionin me Nismën

Partia Demokratike e Kosovës nuk e ka pranuar ftesën e Nismën Social Demokrate për koalicion në zgjedhje. Kryetari i partisë Nisma në Kosovë, Fatmir Limaj...

PDK: S’ka vija të kuqe, as për VV-në

PDK: S’ka vija të kuqe, as për VV-në

Partia Demokratike e Kosovës deklaroi të mërkurën se nuk ka vendosur “vija të kuqe as për Vetëvendosjen dhe as për ndonjë parti tjetër”. Deputetja e...

VV mohon mundësinë e koalicionit me PDK-në

VV mohon mundësinë e koalicionit me PDK-në

Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar të enjten mundësinë e një bashkëqeverisjeje me Partinë Demokratike të Kosovës. Përfaqësuesja e LVV Albulena Haxhiu, pohoi se s’do të ketë...

1 2 3