pompeo
Pompeo anulon vizitën në Europë

Pompeo anulon vizitën në Europë

Sekretari amerikan i Shtetit Majk Pompeo ka anuluar vizitën në Europë pasi ministri i jashtëm i Luksemburgut dhe zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian nuk...

Pompeo dhe Lukashenko bisedojnë në telefon

Pompeo dhe Lukashenko bisedojnë në telefon

Sekretari i Shtetit në Shtetet e Bashkuara, Mike Pompeo bisedoi në telefon me liderin e Bjellorusisë Aleksander Lukashenko, për t'i dhënë fund mandatit të tij...