Protesta
Nisin votimet në një klimë të tensionuar

Nisin votimet në një klimë të tensionuar

Ka nisur në të gjithë vendin procesi i votimit për kryebashiakët  dhe anëtarët e këshillave bashkiakë. Zgjedhjet vendore po zhvillohen në 61 bashki në mbarë...

Pse ndryshova mendim për protestat

Pse ndryshova mendim për protestat

Kam pasur mendim të gabuar për tubimet? Si konsulent politik që ka punuar në mbarë botën, unë e kisha minimizuar për një kohë tepër të...

Opozita proteston kundër qeverisë

Opozita proteston kundër qeverisë

Mijëra qytetarë po protestojnë sot përpara godinës së Kryeministrisë, në mbështetje të protestës së thirrur nga opozita. Gjatë fjalës së Kryetarit të opozitës Basha, protestuesit...

Qytetarët ulen në sheshin përpara Parlamentit

Qytetarët ulen në sheshin përpara Parlamentit

Protesta e qytetarëve e thirrur nga opozita vazhdon e qetë. Manifestuesit janë ulur në sheshin përpara Parlamentit. Më poshtë mund të ndiqni live protestën: https://youtu.be/ceQBXAFxxbE

Protesta e qytetarëve, Tirana rrethohet nga policia

Protesta e qytetarëve, Tirana rrethohet nga policia

Sot, qytetarët do të protestojnë sërish përpara Parlamentit. Ata protestojnë kundër korrupsionit dhe varfërisë që ka kapur vendin. Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Kryeministrit Rama. Kjo...

1 2 3 4