Rusia
Rusia dëbon 2 diplomatët bullgarë

Rusia dëbon 2 diplomatët bullgarë

Rusia dëboi dy diplomatë rus të Ambasadës Ruse në Sofje, të akuzuar për spiunim. Ministria e Jashtme ruse njoftoi se ka thirrur ambasadorin e Bullgarisë...

Kryeministri rus infektohet me Covid-19

Kryeministri rus infektohet me Covid-19

Kryeministri rus Mikhail Mishustin deklaroi të enjten se ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe për këtë arsye i duhet të tërhiqet përkohësisht nga detyra. Në...

1 2 3