Sali Berisha
Sërish tensione në Kuvend

Sërish tensione në Kuvend

Deputetët e Partisë Demokratike dhe të Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë kërkuar sot përjashtimin e Kryeministri Rama nga punimet e Kuvendit. Në kërkesën drejtuar Kryetarit...

Doktor, lëri djemtë e tu të shkojnë

Doktor, lëri djemtë e tu të shkojnë

Këtë herë, Sali Berisha nuk mund të fliste pa prodhuar një lajm. Një lajm të dukshëm dhe të bujshëm, siç ishte ai që kapën në...

Cilat qenë mesazhet e Sali Berishës?

Cilat qenë mesazhet e Sali Berishës?

Sali Berisha ka folur dje për herë të parë direkt që nga koha kur debati i brendshëm ka mbërthyer partinë më të madhe të opozitës...

Lubonja: Disa teza për ringritjen e PD-së

Lubonja: Disa teza për ringritjen e PD-së

Publicisti dhe opinionisti Fatos Lubonja, në shkrimin e tij publikuar nga Gazeta Panorama flet për Partinë Demokratike dhe të ardhmen e saj. Disa nga tezat...

Të pathënat e takimit Rama-Basha…

Një marrëveshje e shumëpritur, për të cilën nuk mjaftuan as 90 ditë dhe as një seri ndërkombëtarësh që vizituan me radhë Shqipërinë. Edi Rama dhe...

Ja si ndodhi Dhjetori 1990…

Ja si ndodhi Dhjetori 1990…

Mbrëmjen e datës 8 dhjetor 1990, Qyteti Studenti, siç ndodhte rëndom ato ditë, u pllakos nga errësira. Ikja e energjisë elektrike u shoqërua me thirrje...

1 2 3 7