Serbi
Lajçak viziton Kosovën dhe Serbinë, më 12 tetor

Lajçak viziton Kosovën dhe Serbinë, më 12 tetor

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun midis Serbisë dhe Kosovës, Miroslav Lajcak, do të vizitojë Beogradin dhe Prishtinën javën e ardhshme, ka mësuar Tanjug....

Rama i kërkon zyrtarisht sqarime Serbisë

Rama i kërkon zyrtarisht sqarime Serbisë

Ministria e Jashtme ka biseduar me ambasadorin serb në Tiranë, pas deklaratave të ministrit të jashtëm serb, kundrejt Shqipërisë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi...

1 2 3 12