Serbia
Serbia blen raketa ajrore luftarake nga Kina

Serbia blen raketa ajrore luftarake nga Kina

Serbia ka blerë raketa ajrore me komandim nga toka, prodhim i fundit, nga Kina, duke forcuar më shumë bashkëpunimin me Kinën, raporton The Reuters.  Në...

Nis takimi Hoti – Vuçiç në Bruksel

Nis takimi Hoti – Vuçiç në Bruksel

Ka nisur rreth orës 19:00 takimi mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ndërmjetësuar nga zyrtari i lartë i...

Serbia prezanton dronët e rinj kinez

Serbia prezanton dronët e rinj kinez

Për herë të parë, më 4 korrik, ushtria serbe prezantoi gjashtë dronë të rinj ushtarake CH92-A të blera nga Kina. Përveç droneve, Serbia bleu edhe...

1 2 3 6