Shqiperi
2 vrasje mafioze në 24 orë

2 vrasje mafioze në 24 orë

Dy vrasje mafioze ndodhën dje në vend, një në Lushnje dhe një në Peqin. Nga atentatet humbën jetën dy persona dhe u plagos një tjetër....

PPP me dinakëri: spitalet publike në shitje

PPP me dinakëri: spitalet publike në shitje

Qeveria shqiptare duket se po negocion një Partneritet të ri Publik-Privat (PPP), të cilin synon ta mbajë jashtë vëmendjes së publikut. Përmes një rrjeti kompleks...

Konfirmohen viktimat e para nga tërmeti

Konfirmohen viktimat e para nga tërmeti

Konfirmohen gjashtë viktimat e para nga tërmeti i magnitudës 6.4, që goditi Durrësin mëngjesin e sotëm. Viktima e parë e nxjerrë nga rrënojat e një...

1 2 3 4