Shqiperia
Rama uron Albin Kurtin për qeverinë e re

Rama uron Albin Kurtin për qeverinë e re

Kryeministri Edi Rama uroi të mërkurën përmes një letre kreun e Vetëvendosjes Albin Kurti për qeverinë e re. Rama i ka shkruar Kurtit në letër...

Zhvillimi ekonomik gjatë periudhës komuniste

Zhvillimi ekonomik gjatë periudhës komuniste

Në debatin publik është rikthyer një pyetje që nuk zhduket kollaj: a u zhvillua ekonomikisht Shqipëria gjatë periudhës komuniste, dhe, nëse po, a është ky...

1234515