Udhetime

8 vende heqin kufizimet për turistët shqiptarë

8 vende heqin kufizimet për turistët shqiptarë

Danimarka, Belgjika, Austria, Gjermania, Franca, Spanja, Greqia dhe Turqia kanë hequr kufizimet për shtetasit shqiptarë për udhëtimet turistike. Më 25 qershor shqiptarët mund të udhëtojnë,...

Austria hap kufijtë për turistët shqiptarë

Austria hap kufijtë për turistët shqiptarë

Austria hapi kufijtë për udhëtimet jo të domosdoshme për shtetasit shqiptarë, më 24 qershor, njoftoi Ministria e Jashtme. Udhëtarët duhet të jenë të pajisur me...

BE hap kufijtë me Shqipërinë

BE hap kufijtë me Shqipërinë

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut u shpallën të sigurta për udhëtim të lirë drejt Bashkimit Evropian, në vendimin e marrë të mërkurën nga BE....

4 arsye përse duhet të udhëtosh me partnerin

4 arsye përse duhet të udhëtosh me partnerin

 Udhëtimet me makinë janë fantastike; ato janë të lehta, praktike dhe mënyra më adventureske për të parë shumë vende në Ballkanin Perëndimor. Udhëtimet më makinë,...

Një vizitë në Kepin e Rodonit

Një vizitë në Kepin e Rodonit

Nëse do të vizitoni Shqipërinë dhe Tiranën këtë verë, atëherë padyshim duhet të vizitoni dhe Kepin e Rodonit. Pse? Sepse Kepi i Rodonit, shumë afër...

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>