Vaksinimi

Greqia ka vaksinuar mbi 6 milion banorë

Greqia ka vaksinuar mbi 6 milion banorë

Greqia ka adminsitruar mbi 6 milion vaksina, njoftoi të shtunën Sekretari i përgjithshëm i kujdesit shëndetësor parësor Marios Themistokleous gjatë Konferencës Rajonale të Zhvillimit në...

Italia hap vaksinimin për të gjithë

Italia hap vaksinimin për të gjithë

  Prej të enjtes Italia ka hapur mundësinë e vaksinimit për të gjithë popullsinë. Sipas një raportimi nga Il Sole 24 Ore, tashmë qytetarët mund...

Nis vaksinimi i stafeve të Aviacionit Civil

Nis vaksinimi i stafeve të Aviacionit Civil

Të martën nisi vaksinimi i stafeve të Aviacionit Civil. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku...

Rusia vaksinon 8 milion qytetar

Rusia vaksinon 8 milion qytetar

Nënkryeministrja, Tatiana Golikovausia njoftoi të premten se ka vaksinuar më shumë se 8 milion qytetarë deri më tani ndaj Covid-19, raportoi agjencia ruse e lajmeve...

Rama kritikon BE për vaksinimin

Rama kritikon BE për vaksinimin

Kryeministri Edi Rama kritikoi BE të enjten në lidhje me furnizimin e vaksine të Covid-19. “Ajo që ndodhi me BE më është dukur e palogjikshme...

12311