Vjosa Osmani
Vjosa Osmani merr detyrën e Presidentes

Vjosa Osmani merr detyrën e Presidentes

Kryetarja e parlamentit të Kosovës,  Vjosa Osmani mori detyrën e Presidentes në detyrë në vend të Hashim Thaçit, pas dorëheqjes së tij. Gjatë një komunikimi...

Rama takon Kurtin dhe Osmanin

Rama takon Kurtin dhe Osmanin

Kryeministri Rama takoi Albin Kurtin, kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja. Rama u shoqërua në takim nga zëvendësministri i Jashtëm Gent Cakaj. Më herët Rama takoi Kryetaren...

1678910