Vjosa Osmani
Rama takon Kurtin dhe Osmanin

Rama takon Kurtin dhe Osmanin

Kryeministri Rama takoi Albin Kurtin, kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja. Rama u shoqërua në takim nga zëvendësministri i Jashtëm Gent Cakaj. Më herët Rama takoi Kryetaren...

LDK-ja, nga Vjosa Osmani te Driton Selmanaj

LDK-ja, nga Vjosa Osmani te Driton Selmanaj

“Preferoj të kem moralisht të drejtë më shumë sesa të jem politikisht korrekt. Interesi i popullit është alibia më e fortë e të gjithë spekulantëve”....

LDK kërkon largimin e Vjosa Osmanit nga partia

LDK kërkon largimin e Vjosa Osmanit nga partia

Kryetari i partisë në qeveri në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Isa Mustafa kërkoi shkarkimin e zëvendës kryetares së LDK dhe kryetaren e parlamentit...

Vjosa Osmani paralajmëron padi kundër Thaçit

Vjosa Osmani paralajmëron padi kundër Thaçit

Kryetarja e Parlamentit të Kosovës Vjosa Osmani ka paralajmëruar se do të padisë Presidentin Hashim Thaçi për pretendimin se familja e saj ishte bashkëpunëtore e...

17891011