Vucic

Vuçiç: Merkel e njeh pavarësinë e Kosovës

Vuçiç: Merkel e njeh pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se kancelarja gjermane, Angela Merkel e njeh Kosovën si shtet të pavarur. Në një intervistë për median serbe Happy...

Rifillon dialogu Kosovë – Serbi

Rifillon dialogu Kosovë – Serbi

Ka rinisur dialogu Kosovë – Serbi me një video-telefonatë mes Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, të ndërmjetësuar nga Bashkimi...

1 2 3 4