Talat Xhaferi përsëri në krye të Kuvendit maqedonas

Nga Exit News
Talat Xhaferi përsëri në krye të Kuvendit maqedonas

Talat Xhaferi është zgjedhur për një mandat të dytë në krye të Kuvendit të Kosovës ditën e premte, duke marrë 62 nga 61 vota të nevojshme në parlamentin me 120 deputetë.

Propozimi për rizgjedhjen e tij në këtë post erdhi nga LSDM dhe BDI, por mori edhe mbështetjen e Lidhjes Social Demokrate në vota parlamentare.

Kundër kësaj zgjedhjeje u shpreh një nga nëkryetarët e LSDM-së, Muhamed Zeqiri, si dhe opozita maqedonse, VMRO–DPMNE.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme